Nowa waga kontrolna: ProCheck SC500 / Scanvaegt Systems

Firma Scanvaegt Systems ma ponad 25 lat doświadczenia w rozwoju i sprzedaży wag kontrolnych do szerokiej gamy zastosowań w branży żywieniowej i innych. Modelem ProCheck SC500 firma Scanvaegt Systems inauguruje nową generację szybkich, kompaktowych wag kontrolnych, zwiększających jakość produktów, wydajność i podnoszących zyski.

Waga ProCheck SC500 wyróżnia się szybkością, wszechstronnością, dokładnością, a także wygodą czyszczenia. Nowa waga kontrolna dysponuje szeregiem zaawansowanych funkcji upraszczających obsługę i usprawniających ważenie. Zapewnia też optymalną precyzję, niezawodność i wysoki poziom higieny.

Bogata funkcjonalność
ProCheck SC500 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, z powodzeniem wykonującym szereg różnych zadań, takich jak m.in.:

– zapobieganie nad- i niedowadze opakowań
– zgodność z Ustawą o Kontroli Towarów Paczkowanych
– sortowanie produktów w szereg grup wagowych
– kontrola i regulacja procesu napełniania
– odrzucanie towarów zanieczyszczonych metalem
– gromadzenie i raportowanie danych o produkcji

Waga kontrolna charakteryzuje się zwartą, wszechstronną konstrukcją, ułatwiającą dostosowanie urządzenia do produkcji różnej skali i zastosowanie go w istniejących liniach pakujących.

ProCheck SC500 – na zdjęciu w wersji z wykrywaczem metalu – jest urządzeniem prawdziwie wielofunkcyjnym, z powodzeniem wykonującym takie zadania, jak kontrola masy, wykrywanie metalu, sortowanie w grupy wagowe, gromadzenie danych oraz nadzorowanie ważenia / Fot. Scanvaegt Systems

ProCheck SC500 – na zdjęciu w wersji z wykrywaczem metalu – jest urządzeniem prawdziwie wielofunkcyjnym, z powodzeniem wykonującym takie zadania, jak kontrola masy, wykrywanie metalu, sortowanie w grupy wagowe, gromadzenie danych oraz nadzorowanie ważenia / Fot. Scanvaegt Systems

ProCheck SC500 udostępnia szereg zaawansowanych funkcji usprawniających obsługę i orientację w procesie, a także zapewniających optymalną precyzję oraz wysoki standard higieny, takich jak:

– przyjazny interfejs operatora i logicznie zaprojektowane menu
– rzetelne raportowanie i prezentacja danych
– integracja z innymi systemami
– inteligentny zbiornik kontrolujący liczbę odrzutów i rejestrujący dane
– delikatne obchodzenie się z produktem dzięki indywidualnie dobieranym metodom identyfikacji odrzutów
– przechylny taśmowy przenośnik ważący z łatwo zdejmowaną taśmą, umożliwiający wydajne utrzymywanie czystości
– szybka i prosta regulacja wysokości sekcji przenośnika taśmowego
– proste zdejmowanie taśmy przenośnika – wystarczy jeden ruch dźwignią
– elastyczna konstrukcja maszyny

Prostota czyszczenia oznacza wysoki standard higieny
Konstrukcja wagi charakteryzuje się spawanym korpusem z pochyłymi powierzchniami, higienicznymi kanałami do prowadzenia kabli oraz prostym, otwartym wzornictwem, spełniającym wymogi HACCP. Projekt ten zapobiega gromadzeniu się brudu i bakterii, a także ułatwia i przyspiesza czyszczenie urządzenia.

Więcej informacji na: www.scanvaegt.pl


aa