Klasyka włoskiego smaku zaklęta w prostokącie – lasagne marki Arrighi

Włochy to kraj pełen słońca i różnorodnych, zachwycających smaków dzięki czemu kuchnia włoska uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Sekret jej doskonałości kryje się nie tylko w świeżych i pełnych smaku składnikach, ale i w tradycji. Kierując się troską o spełnienie tych wymagań marka Arrighi stworzyła makaron lasagne, którego jakość i smak stanowią kwintesencję włoskiej sztuki kulinarnej.

lasagne_arrighi_1Makaron niejedno ma imię

Słoneczna Italia budzi w nas ogrom pozytywnych skojarzeń. Myśląc o niej przed oczami mamy piękne widoki i starożytne zabytki. W głowie słyszymy szum morza i pełen pasji włoski język. Przede wszystkim jednak czujemy zapach świeżych ziół, wyrazistych serów oraz soczystych pomidorów. Są to najczęściej używane przez Włochów produkty, które idealnie komponują się z makaronami. Włosi wiedzą jednak, że makaron niejedno ma imię i dzięki temu możemy cieszy się jego smakiem w różnych formach i propozycjach podania. Jednym z uwielbianych na całym świecie dań kuchni włoskich jest lasagne, której nazwa jest jednocześnie nazwą makaronu. Lasagne marki Arrighi to prostokątny płat makaronu, w którego skład wchodzi najwyższej jakości pszenica durum. W ofercie marki poza klasyczną wersją dostępna jest również lasagne wzbogacona o smak szpinaku. Obie propozycje stworzone są z prawdziwą włoską pasją w oparciu o tradycyjną recepturę.

 

Różnorodność smaku

Włoska sztuka kulinarna oparta jest na idei prostoty. Nie inaczej jest w przypadku lasagne, którą podawać można na wiele nieskomplikowanych sposobów. Tradycyjna lasagne to lasagne bolognese, którą serwuje się sosem bolońskim z dodatkiem mięsa wieprzowego lub wołowo-wieprzowego. Istotnym składnikiem całej kompozycji jest również delikatny sos beszamelowy, który podkreśla głębie smaku potrawy. Wegetarianie mogą z kolei skłonić się ku recepturze z południowych Włoch, która w przeciwieństwie do tej pochodzącej z północy nie zawiera mięsa. Istotę jej smaku stanowi oryginalny, pomidorowy sos napoli z dodatkiem czosnku i świeżych ziół. Ten przepis idealnie komponować się będzie z lasagne szpinakową marki Arrighi. Obok klasycznych lasagne spotyka się także wersje np. z tuńczykiem, owocami morza czy kurczakiem. To klasyczne, włoskie danie jest nie tylko pyszne, ale i sycące dlatego świetnie sprawdzi się jako obiad dla większej ilości osób.

Włosi w kuchni stawiają na jakość oraz tradycyjne receptury. Marka Arrighi pielęgnuję te wartości także w naszym kraju. Wybierając zarówno klasyczną jak i szpinakową lasagne marki Arrighi możemy mieć pewność, że w domowym zaciszu stworzymy danie rodem ze słonecznej Italii.


aa