Starbucks otwiera w Poznaniu jedną z największych kawiarni w Polsce

Fot. Starbucks

Fot. Starbucks

Starbucks uruchamia kolejną kawiarnię w Poznaniu i stawia na obecność swojej marki w biurowcu Bałtyk. Nowa lokalizacja potwierdza strategię rozwoju sieci w Polsce, która poszerza dostępność dla klientów przede wszystkim w najbardziej uczęszczanych rejonach miast. Poznańska kawiarnia to jednocześnie jeden z największych lokali Starbucks w kraju.
Prawie 230 m² powierzchni ma nowa kawiarnia, którą Starbucks otwiera w stolicy Wielkopolski. To już kolejny tak duży lokal marki, która nieustannie rozwija swój biznes w Polsce (w 2016 roku w Krakowie Starbucks otworzył największą jak dotychczas kawiarnię w kraju – 270m²).4

Lokal w biurowcu to już 9. kawiarnia Starbucks w Poznaniu, w którym wciąż widzimy potencjał dla rozwoju naszej marki – mówi Katarzyna Pijanowska, Brand Manager Starbucks Polska. – Nasza decyzja o najmie tak dużej powierzchni w tym miejscu, podyktowana jest utrzymującym się tempem wzrostu naszego biznesu. To też okazja, by pojawić się w miejscu, które pretenduje do stania się jednym z najbardziej uczęszczanych i ulubionych wśród Poznaniaków – dodaje

Kawiarnia Starbucks zostanie otwarta 12 lipca i będzie się mieścić w budynku, położonym u zbiegu ulic Zwierzynieckiej i Roosevelta w Poznaniu. Nowy biznesowo-usługowy punkt na mapie miasta to atrakcyjna lokalizacja, w której Starbucks spodziewa się częstych wizyt rzeszy swoich fanów.
Nowo otwarta kawiarnia to łącznie 136 miejsc siedzących dla Gości, w tym także dostępnych na patio należącym do lokalu. Nowoczesne wnętrze podzielono na strefy, w których Goście będą mogli przyjemnie spędzić czas ze znajomymi lub znaleźć odpowiednie miejsce do spotkań biznesowych, pracy i nauki. Cała przestrzeń otoczona jest wysokimi, szklanymi witrynami, zapewniającymi dostęp do światła dziennego. W kawiarni oprócz standardowych kanap i foteli, dostępne będą także stoły konferencyjne, gniazdka elektryczne i szybkie łącze Wi-Fi.

W dniu otwarcia dla gości kawiarni przygotowano liczne atrakcje, m.in.: okolicznościowy słodki poczęstunek, pokazy alternatywnych metod parzenia kawy, coffee tasting oraz sampling promocyjnych napojów. Dodatkowo dla pierwszych gości kawiarni przygotowano pyszne upominki.
Godziny otwarcia kawiarni: poniedziałek-sobota 6-22, niedziela 8-20:00.


aa