redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Brązowy medal za Komes Porter Bałtycki

Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna zdobył brązowy medal World Beer Cup® 2014.

World Beer Cup® odbywa się w amerykańskim mieście Denver. Jest to najbardziej prestiżowy i największy konkurs piwny na świecie, nazwany niekiedy „Olimpiadą Piw”. Komes Porter Bałtycki, jedyne nagrodzone piwo z Polski, startował w kategorii Porterów Bałtyckich.

World Beer Cup® 2014W konkursie World Beer Cup® 2014 o walczyły 4754 piwa z 1403 browarów pochodzących z 58 krajów. Piwa oceniał panel 219 profesjonalnych piwnych sędziów z 31 krajów.

Jest to drugie tak prestiżowe wyróżnienie dla Komesa Portera Bałtyckiego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W październiku ubiegłego roku zdobył złoty medal na European Beer Star – największym konkursie piw w Europie.

Komes Porter nawiązuje do XVIII-wiecznej tradycji picia porterów w krajach nadbałtyckich. W latach świetności stanowiły trzecią część rynku. Jest to zrównoważone, ciemne mocne piwo o zdecydowanym smaku. Powolna fermentacja w niskiej temperaturze w otwartych kadziach oraz długie, przynajmniej 3-miesięczne leżakowanie pozwoliły mu nabrać charakteru i osiągnąć pełnię swej złożonej natury. Bukiet Portera dojrzewa również w butelce, dlatego w ciągu 18 miesięcy świeże, palone piwo przekształca się w wytrawny i złożony trunek.

Źródło i fot.: materiały producenta.


aa