redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Carrefour dofinansuje 33 szkoły w Małopolsce

Aż 33 małopolskie szkoły otrzymają dofinansowanie od Carrefour do projektów realizowanych w ramach programu edukacyjnego „Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole”.

Zwycięskie szkoły otrzymają dofinansowanie w kwocie od 600 do 2500 zł. Łączna wartość grantów przyznanych przez kapitułę konkursową wyniosła 39 000 zł. Dofinansowanie otrzymały m.in.: przyszkolne ogródki z kompostownikiem i zbiornikiem na wodę deszczową, śniadaniarnie, w których każdy może komfortowo spożyć posiłek w szkole, a także uczniowskie sklepiki ze zdrowym asortymentem.

Projekt „Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole” realizowany jest przez Carrefour we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Przystąpiło do niego ponad 1000 uczniów z 52 szkół podstawowych i gimnazjów z małopolski. Na program Fundacja Carrefour przeznaczyła 50 000 euro, a jego celem jest edukacja uczniów małopolskich szkół w obszarze zdrowego żywienia i świadomego korzystania z bogactwa produktów regionalnych. Uczniowie wraz z nauczycielami mają czas na realizację nagrodzonych projektów do końca czerwca.

Wyniki audytu przeprowadzonego w szkołach biorących udział w programie wskazały, że w niektórych przypadkach zmian wymaga asortyment sklepiku szkolnego czy menu stołówki, inni zaś skupiają się na dbaniu o pełnowartościowe drugie śniadania czy samodzielnej uprawie szkolnego ogródka.

W ramach programu, w czerwcu przeprowadzony zostanie także konkurs dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli, którzy otrzymają nagrody pieniężne: 5 nagród po 2000 zł. Kapituła złożona z ekspertów ds. żywienia, przedstawicieli Carrefour Polska i Fundacji Partnerstwo dla Środowiska ogłosi zwycięzców podczas oficjalnego zakończenia programu 24 czerwca w Krakowie.

Źródło: Carrefour Polska.


aa