COSTA COFFEE otwiera 100. kawiarnię… w Toruniu!

 

COSTA COFFEE ‒ największa sieć kawiarni w Polsce i w Europie ‒ świętuje „złotą setkę”. Marka wywodząca się z serca Londynu, na stałe zadomowiła się już na polskim rynku, a pozycję lidera przypieczętowała otwarciem 100. kawiarni. Jubileuszowy lokal znajduje się w Toruniu. Do końca lutego 2016 r. w całej Polsce będzie działać już ok. 115 kawiarni COSTA COFFEE.

100. kawiarnia pod szyldem COSTA COFFEE jest kolejnym punktem na mapie Polski, w którym nie zabraknie znakomitej kawy przygotowywanej na bazie legendarnej mieszanki Mocha Italia, opracowanej ponad 40 lat temu przez braci Sergio i Bruno Costa. Do dziś Mocha Italia przygotowywana jest według tej samej receptury w palarni przy Old Paradise Street w Londynie. To kwintesencja ponad 40-letniej historii marki, którą doceniły i pokochały miliony kawoszy w 30 krajach m.in. w Polsce. Teraz chwilą relaksu przy aromatycznej kawie mogą także rozkoszować się mieszkańcy Torunia w kawiarni COSTA COFFEE znajdującej się w Centrum Handlowym Plaza, przy ulicy Broniewskiego 90. Lokal COSTA COFFEE o łącznej powierzchni ponad 120 m kw. zlokalizowany jest na 1. piętrze galerii handlowej. Zastosowano w nim charakterystyczne elementy wystroju w stylu REVO.

Costa Coffee_Torun_3

Kawiarnia w Centrum Handlowym Plaza jest pierwszym toruńskim lokalem znanej i lubianej sieci, a jednocześnie 100. kawiarnią COSTA COFFEE w Polsce. Lokal ten stanowi również zapowiedź otwarcia kolejnych kawiarni COSTA COFFEE.

Obecnie spółka COSTA COFFEE POLSKA (dawniej CHI Polska) zarządza siecią 110 kawiarni, z których 100 działa już pod marką COSTA COFFEE. Do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie już ok. 115 kawiarni COSTA COFFEE i ok. 220 maszyn COSTA EXPRESS. W kolejnych latach dynamika rozwoju wzrośnie, czego efektem będzie kilkanaście otwarć rocznie. W perspektywie 5-7 lat liczba kawiarni się podwoi, a liczba urządzeń vendingowych – potroi. Legendarna kawa COSTA COFFEE na bazie mieszanki Mocha Italia pochodzącej prosto z serca Londynu będzie oferowana w ok. 800 punktach w całym kraju.

Prawdziwe Legendy i Klasyki Smaku

Goście COSTA COFFFEE w Toruniu mogą skosztować prawdziwych Legend Smaku m.in. CHAI Caffè Latte, wyrazistego Corto czy Flat White, a także takich Klasyków, jak delikatnie spienione Cappuccino, mocne Americano czy mleczne Caffè Latte. Wszystkie kawy bariści przygotują na bazie mleka tradycyjnego, ale także odtłuszczonego, sojowego czy bez laktozy. Dodatkowo jesienią do COSTA COFFEE wprowadzone zostały intrygujące połączenia smakowe. W ofercie pojawiło się Royal Flower – miks kawy z nutą lawendy i jaśminu, powrócił ubiegłoroczny hit – trójwarstwowe French Caramel oraz zagościło Ciasteczkowe Love, wypełnione kruszonymi ciasteczkami OREO®. Znakomitym dodatkiem do bogatej oferty kaw są pyszne desery, sałatki, jogurt naturalny z owocowym puree i chrupiącym musli albo naleśnikami ze szpinakiem i twarożkiem. W ofercie deserowej znajdziemy m.in. muffiny, sernik z truskawkami czy caramel brownie tower. Z jesiennego menu warto skusić się zaś na sernik OREO® lub lekką Tartę ze śliwkami, którą można skosztować z porcją lodów waniliowych.


aa