redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Hortico idzie na giełdę

Hortico SA, spółka notowana na rynku NewConnect, po osiągnięciu w I kw. br. rekordowych wyników finansowych zamierza przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.

Akcjonariusze spółki zadecydują o tym podczas najbliższego ZWZA zwołanego na 30.06.2014 r. Hortico planuje również wypłacić dywidendę z zysku wypracowanego w 2013 r.

„Naszym celem jest dalszy rozwój Hortico SA, rozumiany zarówno jako zwiększenie skali działalności, jak również i zyskowności spółki. Od miesięcy pracujemy nad projektami związanymi z akwizycjami przedsiębiorstw oraz pozyskaniem lokalizacji pod budowę kolejnych Galerii Ogrodniczych Zielone Centrum. Liczymy, że w tym roku w zakresie tych przedsięwzięć będziemy mieli dobre informacje dla naszych akcjonariuszy. Podjęliśmy także decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do zmiany rynku notowań naszych akcji na rynek regulowany GPW” – mówi Paweł Kolasa, prezes zarządu Hortico SA.

Hortico jest dystrybutorem zajmującym się sprzedażą artykułów ogrodniczych i prowadzi działalność biznesową w dwóch obszarach: „profi” oraz „hobby”. W ramach pierwszego z nich spółka zaopatruje w środki produkcji działy specjalne w branży ogrodniczej. Realizowana sprzedaż hurtowa w tym segmencie odbywa się w kraju oraz za granicą. Z kolei w obszarze „hobby” firma prowadzi sprzedaż detaliczną we własnych punktach sprzedażowych, w tym w Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum we Wrocławiu, oraz sprzedaż hurtową, m.in. dla sklepów, centrów ogrodniczych, kwiaciarni, wykonawców zieleni, a także marketów budowlanych.

Hortico SA osiągnęła w I kw. br. 1,4 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 15,5 mln zł. Był to tym samym najlepszy kwartał w ponad 20-letniej historii przedsiębiorstwa. Natomiast przychody uległy zwiększeniu o 32% w porównaniu z I kw. 2013 r.

Źródło: Hortico.


aa