redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Lizaki dla zdrowia

Starpharma wprowadza na rynek zdrowy lizak dla dzieci.

Producent zapewnia, że Zdrowy Lizak Mniam-Mniam to pierwszy całkowicie naturalny lizak pozbawiony cukru, dzięki czemu nie psuje zębów. Cukier zastąpiono w nim ksylitolem, składnikiem naturalnym potocznie nazywanym „cukrem z brzozy”. W składzie znajduje się także pozyskiwany z buraków izomalt, stewia (naturalny słodzik uzyskiwany z rośliny o tej samej nazwie), witamina D, witamina C, naturalne suszone truskawki, naturalny kwasek cytrynowy, naturalny aromat truskawkowy oraz stearynian magnezu.

Lizak wypełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminę D. „Jako maksymalistka chciałam także rozwiązać jeszcze jeden problem moich dzieci, czyli ich niechęć do zażywania tranu i witaminy D. Mimo że powstały nowe formy podawania tranu oraz zmienił się smak, dzieci nadal nie chcą go pić. Będąc pasjonatką suplementów diety, wiem, jak ważna dla rozwoju kości i psychiki dziecka jest witamina D, dlatego też zdecydowałam się wzbogacić nią lizak. Dzięki temu zapewniam moim córkom dzienną dawkę witaminy D”, tłumaczy na stronie internetowej projektu pomysłodawczyni Zdrowego Lizaka (niestety anonimowo).

Lizaki Mniam-Mniam są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS). Produkt przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. W handlu występuje jako suplement diety, można go nabyć w aptece.

Źródło i fot.: ZdrowyLizak.pl.


aa