redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Mleko w trzywarstwowej butelce

Dodatkowa, barierowa warstwa umożliwi bardziej skuteczną ochronę i bezpieczne przechowywanie naturalnego mleka.

Od prawie roku na rynku jest obecne nowoczesne opakowanie świeżego Mleka Wiejskiego z wygodnym uchwytem, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez konsumentów.
Teraz, w trosce o zachowanie najwyższej jakości produktu Piątnica jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży świeże mleko w trzywarstwowej butelce, która zabezpieczy je przed czynnikami wpływającymi na zmianę naturalnego smaku i zapachu. W dotychczasowym opakowaniu zastosowano dodatkową, barierową warstwę umożliwiającą skuteczną ochronę i bezpieczne przechowywanie naturalnego mleka – zarówno w magazynach, jak i na oświetlonych półkach sklepowych.

Świeże i aromatyczne Mleko Wiejskie produkowane jest w oparciu o technologię mikrofiltracji i pasteryzacji w niskiej temperaturze. Dzięki temu zachowuje cenne składniki odżywcze, w tym witaminy (m.in. C i B2) oraz białka serwatkowe. Długotrwałe działanie światła – zarówno dziennego, jak i sztucznego – niekorzystnie wpływa na te składniki odżywcze, co w efekcie może powodować zmiany w smaku i zapachu. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie opakowanie, które pozwala zachować naturalne właściwości mleka.

Źródło: Piątnica.


aa