redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Nowe formy płacenia za zakupy

Tradycyjna kasa, kasa samoobsługowa czy mobilny kasjer przechadzający się pomiędzy regałami?

Nie od dzisiaj wiadomo, że długa kolejka do kasy powoduje rezygnację z zakupów u pewnej liczby klientów. Szukając rozwiązania tego problemu, niektóre sieci handlowe wpadły na pomysł wprowadzenia specjalnych przenośnych terminali. Kilka sieci już wyposażyło w nie swoich doradców krążących między sklepowymi regałami. Można im zapłacić za zakupione produkty kartą.

„Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z kilkoma partnerami. Wyrażają oni duże zainteresowanie tym rozwiązaniem. Doceniają przede wszystkim jego potencjał w rozładowywaniu kolejek przy kasach”, stwierdziła Katarzyna Zubrzycka, dyrektor departamentu sprzedaży produktów bankowości transakcyjnej i rynków finansowych w Raiffeisen Polbank.

Kolejnym pomysłem może być też przenośny terminal w formie nakładki na smartfony – taka forma płatności może znaleźć zastosowanie np. w niedużych sklepach osiedlowych, na targowiskach czy u drobnych usługodawców takich jak hydraulicy, ślusarze czy stolarze. W Polsce tego rodzaju urządzenia dostarcza kilka firm. Z szacunków rynkowych wynika, że korzysta z nich kilka tysięcy usługodawców.

Źródło: forsal.pl.


aa