W Polsce otwarto butelkę najstarszego koniaku na świecie

Butelka najstarszego koniaku sprzedanego na rynku aukcyjnym została otwarta w Polsce. Tym wydarzeniem firma Wealth Solutions rozpoczęła współpracę ze szwajcarską manufakturą zegarków Armin Strom.

W 1762 r. w Rzymie odsłonięto słynną fontannę di Trevi, Katarzyna II została cesarzową Rosji, a Jean-Jacques Rousseau wydał drukiem „Umowę społeczną”. W tym samym czasie w okolicach Cognac narodziły się winogrona użyte do produkcji koniaku, który został otwarty podczas spotkania inaugurującego współpracę miedzy Wealth Solutions i Armin Strom. Trunek ten pochodzi z kolekcji firmy Wealth Solutions i został przez nią zakupiony w 2014 r. na aukcji rzadkich win i alkoholi, organizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w Nowym Jorku. Opisywana butelka koniaku Gautier z 1762 r. zdobyła podczas tego wydarzenia tytuł najstarszego koniaku zlicytowanego do tej pory na aukcji publicznej.

Opening cognac Gautier 1762 1

Butelka została otwarta właśnie teraz, by mogły się rozpocząć prace nad wspólnym projektem Wealth Solutions i Armin Strom. Dzięki tej kooperacji, po raz pierwszy w historii świat kolekcjonerskich alkoholi połączy się ze światem szwajcarskich zegarków mechanicznych. Efekt tego połączenie będzie można poznać na najbliższych targach BaselWorld w Bazylei (17-24 marca 2016 r.), które są największą tego typu imprezą w branży zegarmistrzowskiej. Uroczystość otwarcia butelki najstarszego koniaku świata, miała miejsce 4 listopada 2015 r. w Hotelu Bristol w Warszawie przy udziale notariusza. Uczestniczyli w niej: Sebastian Marten Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Armin Strom, Maciej Kossowski Prezes Zarządu Wealth Solutions, Michał Kowalski Wiceprezes Wealth Solutions, Łukasz Baranowski Wiceprezes Wealth Solutions oraz Edward Bates ekspert Bureau National Interprofessionnel du Cognac.


aa