Słodka tajemnica Jana Wedla

W Fabryce Czekolady E.Wedel dokonano niesamowitego odkrycia. Po wielu latach odnaleziono przesłanie Jana Wedla – twórcy potęgi marki. Radosne odkrycie nastąpi w dniach 3-4 grudnia podczas Czekoladowego Weekendu.

Fabryka Czekolady E.Wedel to miejsce, które skrywa wiele tajemnic i ciekawostek. Najważniejszą z nich są pilnie strzeżone receptury produktów – najwyższej jakości czekolady, kultowego Torcika czy pianek Ptasie Mleczko®, które w tym roku obchodzą swoje 80-urodziny.

Miejsce to jest także ważnym punktem historycznym na mapie warszawskiej Pragi. To dodatkowy atut i cała masa ciekawostek dla miłośników historii.
Do tego wszystkiego dochodzi kolejna słodka tajemnica – słowa, które Jan Wedel zostawił potomnym. Aby odkryć tę zagadkę należy wziąć udział w Czekoladowym Weekendzie, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia.

wedel_wpis

Przyjazne mury wedlowskiej Fabryki oferują całą masę atrakcji dla zwiedzających. W tym między innymi możliwość poznania procesu powstawania najwyższej jakości czekolady czy też uczestniczenia w wytwarzaniu czekoladowych dzieł sztuki w Pracowni Rarytasów.

Czekoladowy Weekend w Fabryce Czekolady E.Wedel
ul. Zamoyskiego 28/30 (wejście od ul. Lubelskiej)
3-4 grudnia 2016
12:00-18:00

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek 28 listopada
o godzinie 12.00
na www.wedel.pl
Liczba miejsc ograniczona.

Informacje o Fabryce Czekolady E.Wedel
Fabryka Czekolady E.Wedel położona jest w sąsiedztwie klimatycznego jeziora Kamionkowskiego i Parku Skaryszewskiego w Warszawie oraz Stadionu Narodowego. W latach 30. XX wieku ze stylowej kamienicy przy ul. Szpitalnej 8, przeniesiono tu fabrykę czekolady. Na obrzeżach ówczesnej stolicy powstał nowoczesny kompleks, jako pierwszy w Europie zawierający: przyzakładowy dom mieszkalny, żłobek, przedszkole, przychodnię lekarską i stołówkę oraz kino. Nad okolicą górowały monumentalne budynki fabryczne z wielkimi ścianami okien i dwie ceglane wieże. Roznoszący się wokół słodki zapach wedlowskiej czekolady dodawał magii architekturze art déco, tak samo jak ozdobny Kartusz Herbowy z inicjałami E.W., umieszczony nad wejściem, czy stalowy krasnal na dziedzińcu.

Podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku uratowano fabrykę przed całkowitym zniszczeniem. Gruntowna renowacja w latach 2007-2010 przywróciła jej blask z czasów, gdy Warszawę nazywano „Paryżem Północy” oraz ukazała sekrety takie jak unikatowa winda. Obecnie fabryka stanowi ważny punkt na mapie Warszawy, zatrudniając prawie 1000 pracowników. Każdego dnia są produkowane tony najwyższej jakości czekolady i innych wedlowskich produktów, jak choćby Mieszanki Wedlowskiej, Wedlowskich Deserów czy batonów Pawełek.

W Fabryce znajduje się również Pracownia Rarytasów E.Wedel w której pod czujnym okiem Maestro Czekolady Janusza Profusa, cukiernicy tworzą każdego dnia ręcznie robione pralinki, wykwintne czekoladowe rzeźby i słynne Torciki Wedlowskie. Słodycze te są potem dystrybuowane w Pijalniach Czekolady E.Wedel w całej Polsce.

E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.


aa