redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Światowy lider produkcji opakowań szklanych inwestuje w Polsce

W Poznaniu powstanie centrum usług wspólnych firmy Owens-Illinois.

„Polska jest dla nas ważnym rynkiem, z perspektywy Europy stanowi 5–10% wartości produkcji w skali całego kontynentu. Ważniejsze są jednak możliwości rozwoju rynku. Widzimy duże szanse wzrostu gospodarczego w Polsce, a także w całej Europie Wschodniej i Północnej” – mówi agencji Newseria Biznes Erik Bouts, prezes O-I Europe.

„Polska jest bardzo dynamicznym rynkiem i szukamy różnych możliwości rozwoju i inwestycji” – zapowiada Viivika Remmel, dyrektor zarządzająca O-I na kraje Europy Północnej i Wschodniej.

O-I posiada w Polsce dwie huty – w Jarosławiu i Antoninku (część Poznania). Łącznie zatrudnia w Polsce ponad 800 osób. Do tego dołączy grono 50 pracowników, którzy znajdą zatrudnienie w nowo otwartym w Poznaniu centrum usług wspólnych (BSC). Głównym zadaniem centrum będzie zarządzanie scentralizowanymi usługami administracyjnymi dla Europy, w tym rozliczanie należności i płatności, zarządzanie danymi, a także raportowanie.

„Mamy do czynienia z opakowaniami dla wytwórców wina, piwa, napojów bezalkoholowych, jedzenia i napojów wysokoprocentowych. W Europie szkło jest preferowanym materiałem opakowania, a świadomość zrównoważonego rozwoju i świadomość zdrowotna są na bardzo wysokim poziomie wśród europejskich konsumentów. Szkło bardzo dobrze wpisuje się w ten trend, jako zdrowy materiał opakowań” – wymienia prezes Bouts.

Źródło: biznes.newseria.pl
Fot. Owens-Illinois


aa