redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Tanieją produkty rolne

Wysyp malin, porzeczek, borówek amerykańskich oraz leśnych jagód.

Zeszły tydzień upływał pod znakiem rosnących dostaw czereśni, ale są już także maliny, porzeczki i borówki amerykańskie, a w kolejce czekają wiśnie i brzoskwinie (dojrzewają znacznie szybciej niż rok temu). W lipcowym koszyku owocowym będzie w czym wybierać. Czereśnie odmian Techlovan, Vega, Summit i Poznańska w cenie hurtowej takiej jak w poprzednim tygodniu – od 5 do 12 zł za kilogram (opakowanie jednostkowe od 2 do 10 kg).

Jest już polska zielona papryka (warzywo uznawane za jesienne) w bardzo niskiej cenie (hurtowa cena kilograma to 4 zł).

Cena leśnych jagód, których teraz jest sporo wynosi od 12 do 14 zł za kilogram. W ciągu tygodnia o ponad 1 zł staniały arbuzy – do poziomu 2-2,50 zł za kilogram (w ofercie hurtowej Rynku Hurtowego Bronisze).

W ciągu tygodnia o połowę staniał bób , w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach cena kilograma nie przekracza 4-5 zł. Fasola szparagowa nadal w cenie pomiędzy 7 a 10 zł za kg, kapusta od 1,35 do 2 zł za główkę. Młode ziemniaki, w ciągu ostatnich kilku dni staniały o 30 groszy, od 86 groszy do 1,00 zł za kilogram w opakowaniach jednostkowych po 10 kilogramów. Podobnie jak przed tygodniem ceny kalafiorów wahają się w zależności od ilości dostaw. Za sztukę płacono od 2 do 3,5 zł. Staniały pomidory oraz spadły ceny hurtowe ogórków.

Źródło: bronisze.com.pl


aa