redaktor naczelny „Magazynu Spożywczego”

Wydrukuj sobie krwisty stek z frytkami

Drukarki 3D „Foodini”, które mogą wyprodukować każdy rodzaj żywności już w sprzedaży.

Firma Natural Machines rozpoczęła sprzedaż drukarek 3D „Foodini”, które mogą wyprodukować każdy rodzaj żywności. Co więcej, w odróżnieniu od dotychczasowych drukarek 3D, korzystanie z tego urządzenia nie wymaga zakupu „specjalnych proszków”. Drukarka 3D „Foodini” pozwala na tworzenie żywności przy wykorzystaniu naturalnych, pełnowartościowych składników. Urządzenie pomoże nam w wielu czynnościach, na przykład może upiec ciasteczka w wybranym przez nas kształcie lub uformować ravioli.

Zasada działania drukarki jest prosta. Najpierw przygotowujemy wybrane składniki, aby można było je umieścić w specjalnych kapsułach, które wkładamy następnie do urządzenia. Potem uruchamiamy proces drukowania, a gdy ten się zakończy, możemy ewentualnie wybrać, czy produkt ma zostać jeszcze upieczony.

Obsługa drukarki i wybieranie różnych opcji drukowania odbywają się za pośrednictwem ekranu dotykowego. Wbudowana w urządzeniu sieć Wi-Fi umożliwia podłączenie go do Internetu, gdzie możemy wyszukać i wybrać przepis. „Foodini” można zamówić na stronie Kickstarter za cenę 999 dolarów.

Źródło i fot.: Natural Machines; Kickstarter.


aa