Atrakcyjne podanie posiłku kluczem do sukcesu

Pięknie udekorowany stół z pewnością sprawi, że danie zaczyna wydawać się smaczniejsze, a cały proces jedzenia staje się bardziej przyjemny. Serwetki ozdobne to jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych, jakie można powszechnie spotkać, nie tylko w restauracjach, ale także w domach. Bardzo popularne są również obrusy, świeczniki, wazony z kwiatami, a także nietuzinkowe pieprzniczki i solniczki. Jak jednak to wszystko dobrać, by nie przesadzić, ani też nie wykazywać się nadmiernym minimalizmem?

Prowadzenie lokalu stwarza nowe wyzwania

Jeżeli posiada się swoją restaurację, warto zadbać, by wszystkie stoły zostały udekorowane identycznie, ewentualnie w podobnym stylu. Inaczej efekt może być nieco chaotyczny. Obrusy najlepiej wybierać białe, ponieważ będzie na nich doskonale widać wszelkie zabrudzenia i pozwoli to utrzymać perfekcyjną higienę. Ponadto, pasują one do każdego wystroju. Serwetki ozdobne sprawdzą się lepiej niż ich odpowiedniki bez wzorów, ponieważ będą w większym stopniu przyciągać zainteresowanie gości. Regularna wymiana kwiatów w wazonie może być w perspektywie czasu zbyt kosztowna, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w świecznik, ewentualnie w oryginalne wyglądające solniczki i pieprzniczki, które i tak powinny znaleźć się w zasięgu każdego gościa, po co więc wybierać zbyt skromne modele. Jeżeli decyzja pada na obrus z finezyjnymi elementami dekoracyjnymi, powinny one pasować do wzoru na serwetkach ozdobnych.

Właściwe przygotowanie przyjęcia rodzinnego

Organizacja imprezy typu urodziny w domu to zdecydowanie spore wyzwanie. Na pewno będzie liczył się wygląd całego stołu i poszczególnych dań. Nie ma jednak sensu podejmować się kosztownych inwestycji, których rezultaty będą służyć zaledwie przez jeden wieczór, typu kupowanie od razu nowej, atrakcyjnej zastawy. Serwetki ozdobne będą tańszym rozwiązaniem, a także uatrakcyjnią swoją obecnością posiłek. Obrus można kupić kolorowy, szczególnie gdy na przyjęciu będą dzieci, gdyż biały może szybko ulec zabrudzeniu. Ponadto, w obecności najmłodszych gości lepiej nie stawiać świeczników, gdyż w chwili nieuwagi mogą oni się poparzyć. Kupowanie specjalnie nowych solniczek i pieprzniczek będzie przesadą, ale jeżeli posiada się w domu kilka modeli zakupionych wcześniej, warto zaprezentować zaproszonym te najatrakcyjniejsze. Kwiaty z pewnością powinny bardzo elegancko wyglądać, szczególnie jeśli będą znajdować się w gustownych wazonach. Jeżeli decyzja padnie na takie o różowych płatkach, będą one świetnie zgrywać się z serwetkami ozdobnymi w tym samym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.