Catering dietetyczny – czy można dzięki niemu zaoszczędzić?

Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na dietę pudełkową. To niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. No ale ile to wszystko kosztuje? Czy catering dietetyczny pozwoli nam na poczynienie większych oszczędności? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Na catering dietetyczny trzeba wydać od 50 do 70 złotych dziennie. Takie ceny oferują przynajmniej solidne firmy cateringowe, które stosują wysokiej jakości żywność oraz ekologiczne opakowania. W skali jednego miesiąca należy zatem liczyć się z wydatkami na poziomie od 1500 do 2100 złotych. Oczywiście cena będzie przy tym uzależniona od rodzaju diety oraz kaloryczności posiłków. Najczęściej firmy cateringowe oferują na przykład dietę wegańską, wegetariańską, śródziemnomorską, dietę bez ryb i owoców morza, odkwaszającą, bezglutenową, bez laktozy, dietę dla osób intensywnie ćwiczących, dietę o niskim indeksie glikemicznym, bardzo popularną ostatnio dietę ketogeniczną,a nawet specjalny detoks owocowo-warzywny. Poszczególne zestawy mogą też różnić się kalorycznością. Znajdziemy opcję 1000 kalorii dziennie, 1500 kalorii dziennie, a nawet 2300 kalorii dziennie. Zamawiając catering dietetyczny codziennie o stałej porze znajdziemy pod swoimi drzwiami zestaw zdrowych i zbilansowanych posiłków na cały dzień.

Ile kosztuje standardowe wyżywienie?

Wiele osób stwierdzi zatem, że wydatek rzędu 1500 lub nawet 2100 złotych miesięcznie to bardzo dużo. Faktem jednak jest, że wydatki na jedzenie stanowią największą część w naszym domowym budżecie. Jeżeli podsumujemy wszystko to, co wydajemy na zakupy, prawdopodobnie otrzymamy taką samą lub nawet większą kwotę. A czy zawsze odżywiamy się zdrowo? Czy nasze posiłki są odpowiednio zbilansowane? No właśnie! Dodatkowo na zakupy i gotowanie tracimy bardzo dużo czasu. Ten sam czas można by było natomiast poświęcić na coś konstruktywnego, w tym dodatkową pracę. Jeżeli natomiast mieszkamy sami, na pewno znamy bolączkę jedzenia przez tydzień tych samych potraw. No bo skoro otworzyliśmy dany jogurt, serek lub rozkroiliśmy jakieś warzywo, to trzeba je przecież zjeść.

Dla kogo catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób samotnych. Skorzystają z niego również całe rodziny. Jeżeli poszczególni jej członkowie mają różne preferencje żywieniowe, z pewnością trudno jest zaserwować im posiłek, który każdemu będzie smakował. Tymczasem z cateringiem dietetycznym każdy może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada. To rozwiązanie idealne również dla osób, stosujących bardzo specyficzną dietę. Na pewno życie cukrzyka nie jest łatwe. Przeliczanie kalorii i ocena poziomu cukru w danej potrawie to chleb powszedni osób, chorujących na cukrzycę. Catering dietetyczny może im natomiast zapewnić śniadanie, obiad, kolację i przekąski o właściwym indeksie glikemicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *