Coraz więcej konsumentów sięga po zdrowe słodycze, które bazują na składnikach bogatych w wartości odżywcze, mają obniżoną zawartość cukru lub wykorzystują jego zdrowe zamienniki. W nowoczesnej produkcji słodyczy liczy się nie tylko jakość zastosowanych surowców, ale też ich właściwości prozdrowotne, unikalna receptura, duży wybór dostępnych smaków, a także efektowny sposób wykończenia.
Nowoczesna produkcja słodyczy – czyli jaka?
Dziś słodkości i łakocie muszą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Dlatego producenci słodyczy np. https://www.eurohansa.com.pl/ stawiają na produkty bogate w wartościowe składniki odżywcze. Wśród nich najważniejszą rolę odgrywają orzechy, owoce suszone i liofilizowane oraz czekolada o wysokiej zawartości kakao. Istotnym trendem w produkcji słodyczy są tzw. słodycze bezcukrowe, które są produkowane bez cukru, na bazie jego zdrowych zamienników. Nowocześni producenci słodyczy coraz częściej wykorzystują zamiast cukru np. maltitol lub erytrytol.
Jakie słodycze polecają dietetycy?
Rynek produkcji słodyczy zmienia się, ponieważ firmy odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów i wytwarzają słodycze zgodnie z nowoczesnymi zasadami żywienia. Dietetycy szczególnie zachęcają do jedzenia orzechów, które są bogatym źródłem witamin i minerałów. Warto szukać słodyczy zawierających te wartościowe produkty, w tym orzechy laskowe, nerkowca, arachidowe, macadamia, czy pekan. Kolejny słodki i zdrowy składnik deserów to owoce. W słodyczach najczęściej wykorzystuje się owoce suszone lub liofilizowane. Procesy te nie pozbawiają owoców wartościowych składników, a także zapewniają zachowanie doskonałego smaku. Rodzynki, żurawina, banan, mango, marakuja, malina i truskawka – to smaki najchętniej wybierane przez dzisiejszych konsumentów. Orzechy lub owoce oblane czekoladą i obsypane cynamonem, kakao, kawą lub wiórkami kokosowymi to nie tylko pyszne, ale i zdrowe łakocie.
Baton – smaczna i energetyczna przekąska dla każdego
Ciekawą alternatywą dla bakalii w czekoladzie są batony. Najbardziej popularne przez konsumentów są te nadziewane kokosem, orzechami, karmelem, suszonymi i liofilizowanymi owocami, płatkami zbożowymi lub chrupkami kukurydzianymi. Niektóre z nich producenci słodyczy dodatkowo wzbogacają pobudzającą kofeiną, czy guaraną lub dodają do nich witaminy, błonnik, magnez i wapń. Tak skomponowany baton jest pełnowartościową i energetyzującą przekąską oraz może być konsumowany w pracy, w podróży, w trakcie wycieczki w góry lub stanowić dodatek do drugiego śniadania w szkole. Okazji i możliwości do spożywania batonów jest mnóstwo.
Draże – słodka niespodzianka
Kolejny rodzaj słodyczy, który poprawia nastrój i wywołuje uśmiech na twarzy to draże. Niewielkie kuleczki, w których pod chrupiącą skorupką kryje się niespodzianka – mleczne, kokosowe, orzechowe lub kakaowe wnętrze, to słodkości uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Draże są pakowane w niewielkie torebki, łatwo więc je przechowywać, przenosić i dzielić się nimi z innymi.
Słodycze jako słodki prezent
Kolejny trend na rynku słodyczy to słodkości okazjonalne. Efektowne pudełeczka ze słodyczami są chętnie wręczane z okazji urodzin, imienin i innych prywatnych uroczystości, ale mogą też stanowić atrakcyjny upominek biznesowy. Coraz więcej firm zamawia spersonalizowane słodycze jako prezent dla swoich pracowników, kontrahentów, czy partnerów biznesowych. Słodycze okazjonalne wyróżnia nie tylko jakość zastosowanych składników i elegancja smaków, ale też niezwykle efektowna kreacja.
Materiał zewnętrzny