Jak oczyścić jelita w jeden dzień?

Jelita stanowią najdłuższą część przewodu pokarmowego – u dorosłego człowieka mają około 5 metrów długości. Czyni to z nich jeden z największych organów ludzkiego ciała. Jak oczyścić jelita w jeden dzień i dlaczego warto o nie zadbać? To od kondycji jelit zależy, jak będzie przebiegał proces wchłaniania składników odżywczych oraz jak potoczy się przetwarzanie pozostałych resztek pokarmu.

Jelita jako „drugi mózg”

Wydawać by się mogło, że oddalone od siebie fizycznie jelita i mózg nie mają wiele wspólnego. To błąd. Są one połączone siecią nerwową działającą na osi mózgowo – jelitowej. Komunikacja na niej przebiega nieustannie, przez całą dobę, decydując o przebiegu wielu procesów, ale też o stanie samopoczucia i pobudzeniu do działania konkretnych hormonów.

Zdrowe jelita – jak oczyścić jelita w jeden dzień?

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji jelit. Zarówno konwencjonalnych, jak i tych pochodzących z medycyny alternatywnej. Jednym z nich jest pozbycie się zalegających w jelitach złogów. Aktualnie, odchodzi się od inwazyjnych metod, typu lewatywa, na rzecz bezpiecznych form kuracji jelit.

jelita

Jak oczyścić jelita w jeden dzień – detoks sokowy

Oczyszczania jelit można dokonać poprzez jednodniowy detoks warzywno – owocowy. Polega on na rezygnacji z pokarmów stałych przy jednoczesnym spożywaniu dużej ilości płynów i samodzielnie przygotowanych soków owocowych. Są one smaczne i sycące, pozwalają na odciążenie układu pokarmowego oraz pozbycie się toksyn zalegających w organizmie. Stosowanie detoksu regularnie jest wsparciem w walce o wąską talię.

Jak oczyścić jelita w jeden dzień – herbata morelowa

Innym sposobem może być herbata ziołowa zawierająca ekstrakt z moreli. Pobudza ona układ pokarmowy do samooczyszczania i wzmaga perystaltykę jelit. Regularne jej stosowanie pozwala wrócić do pełni sił i pozbyć się ewentualnych złogów. Zdrowe jelita odpłacą się nieskrępowanym niczym dobrostanem organizmu.

jelita zdrowie

Woda, woda, woda – jak oczyścić jelita w jeden dzień?

Mając na celu zadbanie o jelita nie sposób zapomnieć o wpływie odpowiedniego nawodnienia na ich funkcjonowanie. Nie dostarczenie organizmowi wystarczającej dawki płynów jest dla jelit istnym sabotażem i prowadzi, bezpośrednio, do problemów z ich oczyszczaniem.

Wysyłające mózgowi konkretne komunikaty jelita mają decydujący wpływ na stan organizmu człowieka. Schorzenia jelit mogą doprowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób, w tym nawet depresji. Z tego powodu dbałość o stan jelit jest ważnym elementem zrównoważonego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.