Co powinieneś wiedzieć o diecie sokowej 5 dniowej?

Kiedy mamy za sobą podstawową kurację sokową i kiedy dla naszego organizmu nie będzie dużym szokiem przestawienie się z pokarmów stałych na wyłącznie płynne, to po pewnym czasie można zadecydować o poddaniu się bardziej zaawansowanej diecie sokowej 5 dniowej. Bez wątpienia, tego typu kuracja wymaga wiele wytrwałości i wyrzeczeń, w związku z tym nie nadaje się dla każdego. Jeśli jednak posiadamy w sobie wystarczające samozaparcie i jesteśmy nastawieni na osiągnięcie celu to możemy zdecydować się na dietę sokową 5 dniową. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, w jaki sposób przygotować swój organizm do terapii, jakie czynności wykonywać, na co się nastawić, co robić w przypadku silnego głodu oraz oczywiście (na zachętę), jakie efekty można uzyskać, kiedy dieta sokowa 5 dniowa dobiegnie końca.

Na czym polega dieta sokowa 5 dniowa?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta sokowa 5 dniowa trwa pięć dni. Kuracja ta polega głównie na tym, że przez okres pięciu dni spożywa się odpowiednio dobrane soki bogate w owoce i warzywa. Jest to 30 soków, co daje po 6 soków na dzień (około 1200 kcal), a kolejność ich spożywania nie jest przypadkowa. Przygotowując się do rozpoczęcia diety sokowej 5 dniowej warto skoncentrować się na diecie roślinnej, co sprawi, że efekty końcowe diety będą jeszcze bardziej odczuwalne. Podczas trwania kuracji zalecane jest odpowiednie nawadnianie organizmu – nie jest wykluczone spożywanie kawy czy też herbaty, jednak korzystniejsze dla organizmu będzie ograniczenie płynów wyłącznie do wody mineralnej. Pięć dni bez pokarmów stałych może okazać się nie lada wyzwaniem dla wielu osób, dlatego producenci soków zazwyczaj dla tej kuracji proponują dość gęste smoothie, które skuteczniej niż całkowicie płynny sok, zaspokoi uczucie głodu. Ponadto, jeśli w czasie trwania diety sokowej 5 dniowej dopadnie nas bardzo mocny głód to możemy sięgnąć po surowe warzywa. Najlepszym okresem na odbycie diety będzie urlop, jeśli jednak z jakiś względów nie będzie ona w tym czasie możliwa, alternatywnie początkiem kuracji może być także weekend.

Efekty diety

Korzyści płynących z diety sokowej 5 dniowej jest naprawdę wiele, a na zauważenie pierwszych efektów nie trzeba czekać długo. Głównym celem osób decydujących się na kurację jest redukcja masy ciała, jednak to nie jedyny profit, jaki możemy uzyskać. Do korzyści, jakie przyniesie dieta sokowa 5 dniowa możemy zaliczyć: dostarczenie organizmowi niezwykle cennych witamin, enzymów i minerałów, oczyszczenie organizmu, polepszenie wyglądu skóry, polepszenie samopoczucia, poprawę koncentracji uwagi, czy też przypływ energii. Należy pamiętać, że pomimo zachęcających efektów, stosowanie diety sokowej 5 dniowej nie jest dla każdego. Dlatego znając swój organizm powinniśmy zadecydować o jej rozpoczęciu lub ewentualnie skonsultować swoją decyzję z profesjonalistą, na przykład dietetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *