Sklepowe, laboratoryjne, przemysłowe – poznaj właściwości specjalistycznych wag i zobacz, jak pomogą Ci w codziennym życiu oraz w biznesie

Jeżeli prowadzisz sklep spożywczy, hurtownię lub magazyn, doskonale wiesz, jak istotne jest zaopatrzenie biznesu w precyzyjne i niezawodne wagi. Zobacz, które z nich sprawdzą się w poszczególnych branżach.

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, na przestrzeni życia mamy do czynienia z różnymi typami wag. Korzystamy z nich w sposób bezpośredni (kontrolując w domu progres w procesie odchudzania) oraz w pośredni (nabywając produkty spożywcze w sklepach internetowych czy zlecając wyniki badań). Poznaj właściwości różnego typu wag i zobacz, jak wspierają Cię w codziennym życiu oraz w biznesie.

Wagi laboratoryjne – jakie jest ich zastosowanie?

Każdy, kto pracował w laboratorium zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma jakość i precyzja użytkowanego sprzętu dla poprawności uzyskiwanych wyników. Wagi laboratoryjne o wysokiej dokładności ważeniaznajdują powszechne zastosowanie w specjalistycznych sklepach, uniwersytetach medycznych, laboratoriach, ale także zakładach produkcyjnych i firmach zajmujących się kontrolą jakości. Waga analityczna laboratoryjna jest ważnym elementem procesu pomiaru gęstości, który stanowi jedną z rutynowych czynności w firmach specjalizujących się w kontroli jakości gotowych produktów. Wykorzystuje się ją w branży spożywczej, ale również w zakładach zajmujących się produkcją tworzyw sztucznych. Służy nadzorowaniu gęstości, jednorodności oraz wytrzymałości wyrobu końcowego.

Wagi magazynowe i przemysłowe – do kontroli wagi transportowanych ładunków 

Wagi wchodzące w skład tej kategorii muszą być uniwersalne, wytrzymałe i niezawodne. Mają za zadanie ważyć paczki z towarem, ciężkie worki z sypkimi produktami, pojemniki z chemią i wiele innych. Muszą dobrze znosić duże obciążenia, a także być wyposażone w wyraźny czytnik, który ułatwia odczyt nawet z większych odległości. W większości przypadków są wykonane ze stali, nierdzewne szalki oraz diody LED do wyboru trybu kontroli. Sporym ułatwieniem i oszczędnością czasu jest zainwestowanie w wózek paletowy z wagą, który ogranicza liczbę czynności niezbędnych do wykonania do absolutnego minimum. Przydatne są również wagi magazynowe platformowe, sprawdzające się w tzw. „suchych magazynach”, cechujące się solidną i trwałą konstrukcją oraz w pełni intuicyjną obsługą. Wyświetlacz LCD z podświetleniem usprawnia proces korzystania z urządzenia.

Wagi sklepowe – niezastąpione podczas codziennych zakupów

Trudno wyobrazić sobie warzywno-owocowe wysepki w dyskontach bez wygodnych wag do szybkiego ważenia codziennych zakupów. Cechuje je kompaktowość, głęboki pojemnik ułatwiający umieszczenie produktów, osłona przeciwzabrudzeniowa, czytelny wyświetlacz z podświetleniem oraz membranowa klawiatura. Z uwagi na użytkowanie jej przez osoby w różnym wieku, możliwościach poznawczych i ostrości widzenia, muszą cechować się wyraźnym wyświetlaczem oraz prostą i intuicyjną obsługą. Im mniej problemów z użytkowaniem wagi, tym mniejsza potrzeba angażowania pracowników w proces ważenia i każdorazową pomoc klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *