Idealny, typowo polski prezent? Typowo polskie słodycze!

Zapewne większość z nas miała kiedyś taki dylemat, jakie prezenty z Polski można przywieźć obcokrajowcom. Zwykle chcemy znaleźć coś wyjątkowego i unikalnego, a do tego, by jeszcze kojarzyło się z naszym krajem. Choć na pierwszy rzut oka, wybór może okazać się trudny, to wcale takim nie jest. Czy typowo polskie słodycze nie będą odpowiednie?

Idealny prezent bez ograniczeń

Kiedy już wymyślimy idealny prezent dla obdarowywanej osoby, wówczas należy też zastanowić się nad koniecznością jego transportu, a także różnicami kulturalnymi (czy np. w danym kraju nie istnieją przesądy związane z prezentami z innych krajów lub, czy nie ma ograniczeń co do ich przewozu). Rozważając te wszystkie dylematy, zwykle najlepszym rozwiązaniem jest sprezentowanie komuś po prostu słodyczy.

Słodkie propozycje

W naszym kraju mamy wiele pysznych propozycji, dlatego znalezienie podarunku kojarzącego się z Polską nie powinno być trudne. Rynek słodyczy w Polsce jest bardzo nasycony, dlatego też raczej bez problemu znajdziemy coś słodkiego, co wpasuje się w gusta obdarowywanej osoby. Co więcej, mamy dostęp do polskich słodyczy, których nie ma nigdzie za granicą. Przykładem mogą być owiane długa historia Pierniki Toruńskie.

Typowo polskie słodycze

Typowo polskie słodycze to wszystkim znane krówki, śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko czy cukierki typu kukułki, michałki. Nie można też zapomnieć o piernikach Toruńskich czy delicjach. Oj, wybór jest spory.

Krówki

Krówki są jednym z najbardziej klasycznych podarunków dla cudzoziemców. Zalicza się je do typowo polskich słodyczy, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Fenomenem dla obcokrajowców są krówki, zaczepnie zwane ciągutkami. Ten rodzaj słodyczy doskonale też znosi transport, zwłaszcza w upale, dlatego też nie musimy się martwic, że nie przetrwają długiej podróży. Eleganckie pudełko krówek to doskonały, polski akcent, pyszne krówki na pewno na długo zapadną w pamięć osoby obdarowywanej.

Śliwka nałęczowska

Inny typowo polski smakołyk to Śliwka nałęczowska. To produkt, który w naszym kraju ma długą tradycję. Według producenta od 30 lat wytwarzana jest tym samym, tradycyjnym sposobem. Kwintesencja smaku tego typu słodyczy leży w ręcznie wyselekcjonowanej śliwce połączonej z naturalną czekoladą.

Szyszki

Choć nie wszyscy może pamiętaj, ale szyszki to jeden z najbardziej tradycyjnych z polskich słodyczy. Szyszki powstają przez połączenie preparowanego ryżu z czekoladą lub w innych wersjach z karmelem. Ich smak przywodzi na myśl smak lat PRL-u, kiedy to cieszyły się największą popularnością w polskich domach. U nas może trochę o nich zapomnieliśmy, jednak obcokrajowcy wciąż się nimi zachwycają.

Pierniki Toruńskie

Typowo polskie słodycze zwykle kojarzy się z toruńskimi piernikami. Ich tradycja sięga blisko 700 lat. Marka, która je wypuściła, znajduje się na liście jednych z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku. Niezmienna receptura toruńskich pierników sprawia, że cieszą się popularności w całym kraju, a Toruń z nich słynie. Szał na toruńskie pierniki wzmaga się szczególnie w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. To ten typ słodyczy, których na pewno nie znajdziemy poza granicami naszego kraju. A dla wielu po dziś dzień są ogromnym rarytasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.