Wynajem magazynu to usługa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Magazyny odgrywają istotną rolę w procesie zarządzania zapasami, logistyką oraz dystrybucją towarów. Wybór odpowiedniej przestrzeni magazynowej może w istotny sposób wpłynąć na funkcjonowanie firmy, dlatego należy dokładnie przeanalizować różne opcje dostępne na rynku.
Co powinien posiadać dobry magazyn do wynajęcia?
Magazyn determinuje jakość przechowywania towarów, dlatego też warto zadbać o to, aby nie wybierać pierwszej lepszej oferty, tylko dokładnie przeanalizować swoją decyzję. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że magazyn powinien być dostosowany do specyfiki działalności Twojej firmy. Jeśli przechowywane będą w nim towary wymagające nietypowych warunków, to niezbędne jest, aby magazyn był wyposażony w odpowiednie systemy klimatyzacyjne lub chłodnicze. Dzięki temu produkty nie ulegną zepsuciu. Równie ważne jest zabezpieczenie przestrzeni magazynowej przed czynnikami zewnętrznymi. Miej na uwadze to, że wilgoć, zbyt wysokie nasłonecznienie czy kurz mogą być poważnym problemem, dlatego też należy się przed nimi chronić. Magazyn powinien być położony w strategicznej lokalizacji, najlepiej blisko szlaków komunikacyjnych, ponieważ ułatwi to transport towarów i optymalizację logistyki. Dla firm prowadzących działalność międzynarodową istotne będzie także bliskie położenie względem lotnisk czy terminali kolejowych. Wiele osób nie zwraca uwagi na lokalizację magazynu, lecz jest to ogromny błąd, który może skutkować nawet do upadku danej firmy. Dlatego też warto zadbać o świetną lokalizację magazynu. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem magazynu w Lublinie w dobrej lokalizacji, to wejdź na tę stronę: https://www.elizowka.pl/oferta/powierzchnia-magazynowa-do-wynajecia.
Najpopularniejsze rozmiary powierzchni magazynowych – na jakie warto się zdecydować?
Decydując się na wynajem magazynu, kluczowym aspektem do rozważenia jest z pewnością wielkość wynajmowanej powierzchni. Najpopularniejsze rozmiary magazynów wahają się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych, co sprawia, że możliwości wyboru jest naprawdę mnóstwo. Powierzchnia magazynu musi być dopasowana do wielkości i stopnia zaawansowania danego przedsiębiorstwa. Dla małych i średnich firm, które nie przechowują sporych ilości towarów, przeważnie wystarczają magazyny o powierzchni od 100 do 200 metrów kwadratowych. Tego typu magazyny fenomenalnie sprawdzają się w przypadku firm prowadzących sprzedaż internetową, dystrybucję mniejszych partii produktów lub tych, które potrzebują miejsca na krótkoterminowe składowanie towarów. Jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie swojej działalności, to boks handlowo-magazynowy o wielkości około 150 metrów kwadratowych będzie świetnym rozwiązaniem.
Orientacyjne koszty za wynajem magazynu
Koszty wynajmu magazynu są zależne głównie od lokalizacji magazynu, wielkość powierzchni, a także potencjalnych bonusowych udogodnień. W większych miastach, gdzie popyt na przestrzeń magazynową jest znacznie większy, ceny mogą być trochę wyższe niż w mniej rozpoznawalnych miejscowościach. W większych miastach przedsiębiorcy mają jednak znacznie większe możliwości rozwoju. Średnie ceny wynajmu magazynów w Polsce wahają się od 15 do 25 zł za metr kwadratowy miesięcznie. W przypadku większych powierzchni magazynowych cena za metr kwadratowy powinna być nieco niższa, aczkolwiek nie jest to reguła. Najbardziej zaawansowane magazyny, które mają wiele dodatkowych opcji, będą znacznie droższe. W przypadku najlepszych magazynów koszt za metr kwadratowy może wynosić nawet 60 złotych.
Artykuł sponsorowany