Wyciskarka do soków – co warto o niej wiedzieć?

Wiele osób każdego dnia dba o zbilansowaną dietę, po to, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Z pewnością doskonałym sposobem na dostarczenie witamin są owoce. Jednakże ich jedzenie po jakimś czasie może się nam znudzić, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się być soki. Warto zaopatrzyć się w wyciskarkę do soków. Jakie zalety i wady ma wyciskarka do soków? Jakie rodzaje możemy wyróżnić? Które z parametrów mają największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy zainteresowanych czytelników.

Wyciskarka do soków – czy warto ją kupić?

Przede wszystkim wyciskarka do soków to gwarancja spożywania świeżych i pożywnych napojów. Korzystając z naturalnych owoców z naszego sadu, mamy pewność, co do jakości. Dodatkowo wyciskarki nie napowietrzają soku, w konsekwencji nie ulega on utlenieniu. Co to oznacza w praktyce? Nie jest konieczne spożywane go chwilę po wyciśnięciu. Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z podgrzewaniem warzyw i owoców, dlatego też sok nie traci swoich właściwości odżywczych. Bez większych problemów możemy wycisnąć miąższ nawet z najmniejszych owoców. Dodatkowo tego typu urządzenia są stosunkowo łatwe do czyszczenia, co jest ogromną zaletą. Niestety ideały nie istnieją, tak jest i w tym przypadku. Przygotowywanie soków jest dość czasochłonne, biorąc pod uwagę, że są to sprzęty wolnoobrotowe.

Jakie rodzaje wyciskarek do soków możemy wyróżnić?

Wyciskarki do soków najczęściej dzielimy na cztery różne rodzaje: jednoślimakowe, ze ślimakiem ustawionym w poziomie, dwuślimakowe i do cytrusów. Te pierwsze mogą posiadać ostrze, jednakże nie w każdym przypadku tak jest. Wyciskarki ze ślimakiem w poziomie charakteryzują się tym, że są bardzo efektywne i zaprojektowane w taki sposób, że łatwo można je umyć. Wyciskarki dwuślimakowe posiadają dwa wałki. Są uważane za najbardziej efektywne, a otrzymywany sok jest pełnowartościowy.

Które z parametrów mogą mieć znaczenie?

Wyciskarka do soków to bardzo przydatne urządzenie, jednak jego wybór z pewnością nie jest łatwy. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na moc wyciskarki, rodzaj ślimaka, wielkość otworu wejściowego, a także dodatkowe funkcje. W tym ostatnim przypadku chodzi m.in. o blokadę kapania, regulację gęstości, automatyczne odprowadzanie miąższu, wymienne wałki ślimakowe, gumowe nóżki czy też wymienne wałki ślimakowe. Są to kwestie, o których nie powinniśmy zapominać, aby cieszyć się z udanego zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.