Tutaj jesteś

Herbata matcha – zamiennik dla kawy i sposób na odchudzanie

21 września 2021 Napoje Herbata matcha

Herbata matcha to ciekawa alternatywa dla zielonej herbaty. Ma nieoceniony wpływ na zdrowie człowieka. Jej właściwości prozdrowotne to długa lista korzyści: zapobieganie miażdżycy, działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne. Zawiera m.in. klasę przeciwutleniaczy zwanych katechinami, które cechują silne właściwości antyoksydacyjne. Ale to nie wszystko.

Zobacz także: Czy kawa bezkofeinowa jest równie smaczna jak zwykła kawa?

Idealny zastrzyk kofeiny

Jeżeli szukamy zamiennika kawy i czegoś, co da nam poranny power, herbata matcha sprawdzi się idealnie. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż herbata matcha charakteryzuje się lekko trawiastym lub ziemistym smakiem. Nie każdemu miłośnikowi małej czarnej i herbat zielonych będzie on odpowiadać.

Warto jednak zainteresować się nią. Matcha, wypita zaraz po przebudzeniu, po wstaniu z łóżka, przed wyjściem do pracy da nam niesamowity zastrzyk energii. Warto włączyć napój do swojej diety i wypijać ją do śniadania, zamiast zwykłej czarnej herbaty. Efekty działania herbatki pojawiają się na ogół w ciągu kilku minut od jej wypicia. Działanie napoju pozwoli nam cieszyć się energią przez 2 do aż 6 godzin.

Herbatka na odchudzanie

Matcha zawiera minimalną ilość kalorii, więc osoby dbające o sylwetkę nie muszą obawiać się przytycia. Napój zawiera polifenole EGCG (galusan epigallokatechiny, pochodzenia roślinnego). Regularne picie herbatki to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na naturalną walkę ze zbędnymi kilogramami. Zadowalające efekty można uzyskać, spożywając herbatkę każdego dnia rano. Takie systematyczne picie wspomoże trawienie i oczyści organizm. Napój przyspiesza metabolizm, co pociąga za sobą spalanie tłuszczu i zwiększa energię. Można spożywać herbatkę podczas umiarkowanych ćwiczeń, co zwiększy spalanie tłuszczu nawet o 17 procent.

Skuteczne wsparcie w stresujących sytuacjach 

Herbata ta jest nie tylko znanym remedium na odchudzanie, ale i wpływa na ogólną jakość życia. Sekretem matchy jest sposób uwalniania się kofeiny do organizmu. I tym samym zyskuje ogromną przewagę nad kawą. Duża ilość przeciwutleniacza zwanego L-teaniną skutecznie spowalnia uwalnianie kofeiny. L-teanina ma też inne zadanie: kontrolę i regulowanie produkcji kortyzolu, hormonu stresu. Hormon ten wydziela się w trudnych sytuacjach, dlatego herbatka sprawdzi się świetnie przed rozmową kwalifikacyjną, egzaminem na studiach, czy w czasie napiętych terminów w pracy. Dzięki obniżaniu poziomu kortyzolu, który jest reakcją na stres, matcha daje ukojenie osobom cierpiącym na bezsenność. Nic tak nie zakłóca możliwości zaśnięcia jak napięcie i trudność z wyciszeniem się. 

Urządzamy domowy bar

Redakcja

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Przyprawa do grzańca