Jak wybrać idealny blender kielichowy? Krok po kroku

Wraz z sezonem owocowym, myślimy o tym, żeby odżywiać się nieco zdrowiej. W każdej kuchni przyda się porządny blender kielichowy. Dzięki temu prostemu urządzeniu będziemy w stanie nie tylko zastosować zdrowszą dietę, ale również pozwolić sobie na większe udogodnienia. Blender stał się niezbędnym dodatkiem wyposażenia każdej kuchni. Można w nim przygotować większość dań i będzie umilał czas spędzony w domu. Od soków, smoothie, musów i przecierów owocowych aż do zup i sosów.

Pojemność

Faktem jest, że urządzenia te potrafią pobierać spore ilości energii i nie powinno być to zaskoczeniem ze względu na moc, którą muszą posiadać, żeby poprawnie funkcjonować. Właśnie dlatego, kiedy zastanawiamy się nad zakupem blendera, to ważne jest, żeby pomyśleć o pojemności kielicha. Dzięki większej ładowności będziemy w stanie przygotować więcej przy zużyciu mniejszej ilości energii i czasu. Jednak pojemność kielicha to nie wszystko. Warto też pomyśleć o tworzywie, z którego jest wykonane urządzenie, a także o  kształcie. Dzisiejsze firmy przyrządów kuchennych stawiają na ułatwienie potencjalnym klientom życia podczas codziennych obowiązków. Szklany kielich o kwadratowym kształcie ułatwi Ci czyszczenie twojego nowego urządzenia, a nawet pozwoli umieścić go w zmywarce.

Ostrza

Dzisiejsze ostrza stosowane w blenderach kielichowych zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby nikt z nas nie martwił się o resztki pozostawionego jedzenia. Specjalnie wystudiowany kształt ostrzy ze stali nierdzewnej, zapewnia niezawodność i precyzyjność. Dodatkowo to urządzenie posiada czteroramienne ostrza, z czego każde z ramion jest nachylone pod innym kątem. Pozwala to na pracę naszego blendera, na czterech różnych poziomach z niesamowitą precyzją.

Panel sterowania

Decydując się na zakup blendera, możemy się spotkać z nowatorskimi funkcjami, które zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu. Coraz większa ilość tych urządzeń posiada 3,4 lub 5-pozycyjne pokrętło zmiany prędkości, które pozwala na wyciskanie soku nawet z najtwardszych owoców bądź warzyw. Dodatkowo funkcje takie jak kruszenie lodu, koktajle, lodowe napoje lub opcje pulsacyjne nie są już rzadkością. Twój nowy dodatek kuchenny może posiadać każdą z tych funkcji i pozwolić Ci na przygotowywanie przepysznych koktajli. Po zakończeniu całej pracy z blenderem producenci zaoferowali nam opcje samoczyszczenia, dzięki czemu nie będziesz już musiał męczyć się z jego czyszczeniem.

Moc silnika

Ostatnią i jedną z najważniejszych cech blendera kielichowego jest jego moc. Możemy spotkać się już z takimi mocami jak 4.75 KM! Przy takiej sile naszego dodatku kuchennego nie trzeba się martwić o szkody nawet przy najtwardszych owocach i warzywach. Dodatkowo prędkość obrotowa sięgająca nawet 28 000 na minutę pozwoli nam na otrzymanie idealnie poszatkowanych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.