Tutaj jesteś

Czym zastąpić niezdrowe napoje w diecie?

11 marca 2020 Dieta

Producenci soków zapewniają zwykle o ich naturalnym pochodzeniu, 100% wartości odżywczej czy o braku konserwantów. Nie czytając składu produktu – łatwo nabrać się na te zapewnienia.

Szczególnie często wierzymy w zachęcające napisy na sokach, gdy robimy zakupy w pośpiechu. Szukając czegoś wartościowego i smacznego, chętnie kupujemy produkty, które mają mieć naturalne, ekologiczne pochodzenie lub są pozbawione chemii. Zwracamy uwagę na front etykiety, ale nie mamy czasu sprawdzić tego, co kryje się za magicznym słowem „Skład”.  A tam często możemy odkryć wiele niezrozumiałych nazw, które z pewnością nie świadczą o prozdrowotnych właściwościach. Jak zastąpić niezdrowe napoje w diecie? Jest na to sposób!

Zobacz także: Prosty przepis, jak zrobić smoothie?

Syrop owocowy – alternatywa dla soku 

Słodki i owocowy smak uzależnia – to dlatego tak trudno jest odzwyczaić się od częstego picia słodkich, sztucznych napojów. Szczególny problem mają z tym dzieci. Jeśli rodzice często podają im różnego rodzaju soczki, maluchy nie chcą potem nawet słyszeć o piciu bezsmakowej wody czy nawet herbaty. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest dodawanie do wody naturalnych syropów owocowych. Warto zwrócić uwagę, by w ich składzie nie znajdowały się sztuczne substancje, a zwłaszcza konserwanty i zbędne barwniki. Szeroki wybór smaków oferuje Eterno – znany producent syropów naturalnych i przetworów owocowych. W ofercie mają m.in. syrop malinowy, syrop z pigwy czy syrop z czarnego bzu. Nawet odrobina syropu zmienia smak wody w przepyszną i zdrową wodę smakową, która zamiast szkodzić – dostarcza witamin i zachęca do częstszego picia. 

Jak stworzyć smaczny i zdrowy napój?

Z początku samodzielne tworzenie zdrowych napojów może wydawać się problematyczne, ale z czasem zamieni się we frajdę i zabawę. Łączenie różnych smaków, dodawanie sezonowych owoców, listków mięty czy przypraw może być bardzo ciekawe. W to zadanie warto zaangażować też dzieci, które z pewnością chętniej wypiją przygotowane własnoręcznie napoje. Jakie smaki wybrać na początek? Najlepiej zacząć syropów o tych popularnych i lubianych przez wszystkich, takich jak malina, czarna porzeczka czy wiśnia. Do napoju warto dodać jeszcze cytrynę lub listek mięty – w zależności do upodobań. I pyszny napój gotowy! Warto pamiętać, że syrop to także doskonały dodatek do herbaty. Nawet wiosną i latem warto pić herbatę z dodatkiem syropów owocowych, ponieważ są zdrowe, dodają energii i poprawiają samopoczucie.

Urządzamy domowy bar

Redakcja

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kasza manna z budyniem – idealny smak i konsystencja!