Proste i szybkie koktajle sirtfood

W każdym sezonie usłyszeć można o nowych dietach odchudzających. Jedne z nich naprawdę pomagają zrzucić zbędne kilogramy, a inne są bezskuteczne. To czy ktoś schudnie, stosując daną dietę, zależy od jego indywidualnych predyspozycji.

Dieta sirtfood

Głównym składnikiem diety są sirtuiny. Są to białka, które chronią komórki organizmu przed różnymi stanami zapalnymi. Sirtuiny nazywane są genami długowieczności, a przede wszystkim mają wpływ na uregulowanie metabolizmu oraz wspomagają spalanie tłuszczu i budowanie mięśni.
Dieta składa się z dwóch faz. Pierwsza zawiera posiłki mające 1000 kalorii i w menu występują 3 koktajle sirtfood i jeden posiłek. Drugi etap to posiłki mające 1500 kalorii, a menu zawiera 2 koktajle sirtfood i 2 posiłki.
Pierwsze efekty podczas stosowania diety sirtfood można zobaczyć już po tygodniu. Wpływ na postępy i efekty ma stan zdrowia osoby stosującej dietę oraz jej predyspozycje, ponieważ każdy może chudnąć w inny sposób. Należy pamiętać, aby przed zastosowaniem diety udać się na kontrolę i poradę do dietetyka, który dobierze ją w odpowiedni sposób do danej osoby.

Jak przygotować koktajle sirtfood?

Zrobienie koktajli jest bardzo łatwe i szybkie. Można dodawać do nich ulubione składniki i modyfikować różne przepisy. W klasycznej diecie stosowane są świeżo wyciskane soki, natomiast blendowanie warzyw i owoców pozwala zachować więcej błonnika.
Koktajle sirtfood mają mało kalorii, a ich bazowym składnikiem są warzywa zielone, które zawierają bardzo dużo utleniaczy. Przygotowując koktajl sirtfood należy pamiętać, aby zawierał on zielone warzywo liściaste, sok z cytryny, łodygę selera oraz niskokaloryczny owoc, a także dodatek, który bogaty jest w antyoksydanty.

Przepisy na koktajle sirtfood

Najpopularniejszym koktajlem jest zielony niskokaloryczny koktajl zawierający jarmuż, rukolę, natkę pietruszki, seler naciowy, zielone jabłko, świeży imbir, sok z cytryny i zieloną herbatę w proszku. Inny z koktajli zawiera truskawki, jagody goi, łodygę selera naciowego oraz natkę pietruszki.
Jest wiele rodzajów koktajli sirtfood. Mogą to być lekkie herbaciane koktajle, w których zawarte są kawa lub herbata mające w swoim składzie bardzo dużo antyoksydantów. Koktajle przeciwzapalne to takie, które zawierają składniki zwalczające stany zapalne w naturalny sposób. Do składników tych zaliczyć można kurkumę, chili oraz cynamon.
Najczęściej podczas przygotowywania koktajli należy najpierw zblendować wszystkie warzywa i owoce, a następnie dodać przyprawy i wymieszać wszystko razem tuż przed spożyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.