Tutaj jesteś

Prosty przepis, jak zrobić smoothie?

27 grudnia 2021 Napoje jak zrobić smoothie


Smoothie to napój, który robi się z połączonych owoców, często zmieszanych z sokiem. Napój ma konsystencje mlecznego koktajlu lub szejka. Jak zrobić smoothie, aby było pyszne i pożywne?

Zobacz także: Czym zastąpić niezdrowe napoje w diecie?

Jakie owoce wybrać i jak zrobić smoothie?

Co ciekawe, smoothie zostało opracowane w latach 60 w Stanach Zjednoczonych i błyskawicznie zyskało fanów na całym świecie. Napoje tego typu mogą być kupowane w formie butelkowanej w sklepach oraz świeżo robione w barach i restauracjach. Z uwagi na fakt, że do przygotowania smoothie nie jest wymagana jakaś specjalistyczna procedura i umiejętności, coraz więcej osób decyduje się zrobić smoothie w domu. Jak zrobić smoothie? Przede wszystkim potrzebne będą wybrane ulubione owoce. Zależnie od sezonu można użyć praktycznie każdego owocu, jakiego się chce. Najczęściej wybierane są banany, z uwagi na fakt, że są stosunkowo tanie i da się z nich zrobić objętościowo dużo smoothie. Młodsi fani smoothie sięgają po truskawki, borówki, porzeczki czy maliny, aby nadać jeszcze bardziej wyśmienitego smaku swojemu produktowi. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim stanie są owoce, aby niepotrzebnie nie zepsuć smaku zepsutymi owocami. Jeśli chce się zrobić więcej smoothie, to należy przygotować większy pojemnik, w którym będą blendowane owoce albo sokowirówkę.

Jak zrobić smoothie, krok po kroku

Owoce, które wymagają obrania, należy pozbawić skórki. Owoce, które są duże, trzeba pokroić. W myśl tych dwóch zasad można robić każde smoothie, na jakie ma się ochotę. Banany należy obrać ze skórki i pokroić w kawałki, takiej wielkości, aby bez problemu ostrza noża w rozdrabniaczu mogły szybko i sprawnie pociąć owoc. Warto pamiętać o tym, aby owoce przed wrzuceniem ich do smoothie, zostały dokładnie umyte. Jak wiadomo, w rolnictwie wykorzystywane są niebezpieczne dla zdrowia pestycydy, którymi spryskuje się do spryskiwania owoców. Dotyczy to przede wszystkim tych, które pochodzą z bardzo egzotycznych krajów.

Umyte owoce należy wrzucić do pojemnika, w którym będą rozdrabnianie i włączyć mikser/blender/sokowirówkę. Aby uzyskać najlepszą konsystencję, zaleca się mielenie składników przez około minutę na średnich obrotach. Wszystko to zależne jest od jakości
i standardu urządzenia. Niezależnie od tego, jakie owoce zostaną dodane, napój ten zawsze wychodzi bardzo dobry. Jak zrobić smoothie, które jest zdrowie? Przede wszystkim nie można do niego dodawać żadnych cukrów i słodzików, ponieważ owoce zawierają cukry proste, czyli fruktozę. Warto spożywać dużo owoców, ponieważ są one zdrowe, bardzo przystępną formą takiego pokarmu jest właśnie smoothie, które można popijać w ciągu całego dnia.

https://magazynspozywczy.com.pl/zdrowe-i-smaczne-koktajle-warzywne/

Jak jeść zdrowo na mieście

Redakcja

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Przyprawa do grzańca