Tutaj jesteś

Zakupy w internecie – kto najczęściej je robi?

29 grudnia 2018 Przemysł zakupy w internecie - sklepik


Mamy XXI wiek, a rozwój technologii jest w obecnym czasie ekspresowy. Dzisiejsze życie stało się szybsze, ale i wygodniejsze. Inaczej można spędzić czas, niż stojąc w kolejkach w sklepie. I otóż to: zakupy internetowe należą już do codziennych czynności, i wszystko wskazuje na to, że rynek w sieci rozwinie się jeszcze bardziej. Ale czy to jest jednak takie dobre? Jakie niesie ze sobą konsekwencje? A może warto przestawić się całkowicie na zakupy w internecie i mieć po prostu zawsze dostawę pod drzwiami?

Zobacz także: Odkryj świat przypraw w najlepszym sklepie online

KTO NAJCZĘŚCIEJ KUPUJE ONLINE?

Im młodsze pokolenie, tym więcej znajduje się tam zwolenników. To właśnie oni napędzają ten rynek. Z łatwością wyszukują oferty, sklepy, i wymagany asortyment. Z kolei seniorzy rzadziej zaglądają do internetu ale i wśród nich nie brakuje coraz większej liczby klientów. Często zdarza się także kupowanie dla kogoś, wobec czego dzieci robią zakupy w internecie dla rodziców i dziadków. Niemniej obsługa komputera czy smartfona jest standardem i każdy może swobodnie wkładać towary do swojego wirtualnego koszyka. Intuicja podpowiada, co i jak z czym łączyć.

DLACZEGO ZAKUPY W INTERNECIE SĄ TAKIE WYGODNE?

Biznes, który działa niestacjonarnie jest bardziej opłacalny nie tylko dla sprzedawców, ale i klientów. Dlatego też bez wychodzenia z domu można poczynić najróżniejsze sprawunki. Wystarczy odebrać paczki, które przynosi kurier, lub też wybrać opcję z dostawą do konkretnego punktu odbioru. Nie ma nic prostszego niż surfowanie w internecie, wyszukiwanie tego, co się podoba i możliwość kupienia za pomocą kliknięć. Szybkie wysyłki są już domeną niejednej działalności, wobec czego czekanie nie będzie tak długie. Zamiast stania w korkach do konkretnego sklepu i długiego chodzenia po galeriach – ma się różnorodne produkty od ręki.

ZAKUPY W INTERNECIE – ZA I PRZECIW

Wszystko ma swoje plusy i minusy – zakupy przez internet także. Zatem przyjrzyjmy się pozytywom:

  • niższe ceny, gdyż do działania takiego sklepu potrzebny jest najczęściej magazyn;
  • dostępność wszystkiego z każdej branży – ekspresowo można kupić w jednej chwili, np. lodówkę, a w drugiej chwili zabawki;
  • osiągalne najróżniejsze towary z całego świata;
  • wysokiej jakości zdjęcia i szczegółowe opisy pomagają w urealnieniu tego, co chce się kupić;
  • newsletter – nieraz daje możliwość uzyskania dodatkowych rabatów, których nie byłoby w realnym sklepie.

Do negatywów należą:

  • brak możliwości „dotknięcia” i zobaczenia produktów „na żywo”;
  • mniejszy kontakt z ludźmi.

BĘDĄC NA CZASIE

Każda rzecz ma swoich zwolenników i przeciwników. Każdy zatem może dostosować to, czy będzie chodził do stacjonarnych sklepów czy też wybierze nieraz szybszą wersję kupowania. Jeśli nie mamy czasu na szukanie prezentów lub w przypadku, gdy ktoś mieszka daleko – to z łatwością można wybrać konkretny podarunek w internecie i wybrać opcję ozdobnego pakowania. Dodatkowo osoby mieszkające z dala od wielkich miast mają ogrom ofert w wersji online – nie pozbawia ich to bycia na topie z najnowszymi nowinkami technicznymi czy modowymi. Zakupy w internecie są i będą coraz popularniejsze, co jest nieuniknione, a my możemy liczyć na jeszcze niższe ceny i okazje.

Jak jeść zdrowo na mieście

Redakcja

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Przewody mleczne w branży spożywczej